Oprawa muzyczna wesela

Każde wesele powinno mieć swojego wodzireja albo dj-a, który je rozkręci. Państwo młodzi po kilku godzinach bycia w centrum uwagi zwykle nie mają już siły, żeby przewodzić zabawie, a doświadczony dj zawsze ma w rękawie jakiś nowy kawałek lub zabawę, którą może zająć czas gościom.

W poszukiwaniu dj-a warto zwrócić uwagę na opinie, jakie o nim się znajdzie w Internecie. Zniechęcić mogą do niego np. opinie o rezygnowaniu przez niego ze zlecenia na dzień- dwa przed weselem, a takie przypadki się zdarzają, obojętnie od przyczyny.

Dobry dj na wesele musi dobrze dobrać repertuar do gości. W tym celu warto odpowiednio wcześnie upewnić się, kto z zaproszonych gości przyjedzie. DJ powinien mieć na swojej playliście zarówno wolne, romantyczne kawałki, jak i te skoczne, oczywiście z przewagą tych drugich. Musi też uwzględnić przerwy w tańcu i puszczać wtedy kawałki idealne do słuchania. Najlepiej, kiedy dj ma silną osobowość i jest w stanie zachęcić grupę osób do zabawy. Wybór piosenek powinien być wcześniej uzgodniony z parą młodą, tym bardziej, jeśli dj jest zamówiony także na poprawiny (nie każda para chce je robić).

Osobna sprawa to sprzęt. Dobrze jest rozeznać się w sprzęcie, jakiego DJ używa. Pomaga tu wiedza własna na ten temat. Trzeba też zwrócić uwagę na grafik. Dobry dj na wesele ma grafik wypełniony na kilka miesięcy naprzód, zwłaszcza w porach roku, kiedy odbywa się wiele ślubów. Dlatego też od dj-a trzeba zaczynać organizację wesela, na równi ze znalezieniem domu weselnego. Inaczej może dojść do sytuacji, że para młoda będzie szukała czegokolwiek na ostatnią chwilę i znajdzie dj-a, zdolnego tylko do naciskania „play” na ekranie, bez większych zdolności do komunikacji z gośćmi i bez ciekawych pomysłów na zabawy w przerwie. A w końcu wspomnienia z wesela zostają na długo. Dobrze zorganizowana zabawa z energiczną muzyką będzie z pewnością dobrze zapamiętana przez gości i krewnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?