Najlepsze buty jesienne dla dziecka

Odpowiednie buty są dla dziecka jednym z najważniejszych elementów ubioru. Buciki dziecka powinny być nowe i dobrej jakości. Jakie cechy powinny posiadać buty jesienny, by były wygodne, praktyczne i zapewniały bezpieczeństwo? Na początek zrezygnujmy z bardzo ciepłych butów, które mogą od razu doprowadzić do przepocenia i przegrzania. Buty jesienne powinny dobrze kryć stopę. Dodatkowo muszą być wykonane z materiału przewiewnego i lekkiego. Także wewnętrzna wkładka powinna być z materiału oddychającego. Najważniejsze by były nieprzemakalne i szybko schnące, ponieważ jesienna pogoda jest zmienna. Jeśli dojdzie do przemoczenia stopek, wówczas nie trudno o przeziębienie i inne choroby.

Szczególnie polecane są buty ortopedyczne Dawid, ponieważ są lekkie i giętkie do biegania, skakania i zapobiegają wielu wadom stóp. Zadaniem butów jesiennych jest ochrona przed urazami i pomoc w odpowiednim chodzeniu. Wkładki mogą być jedynie lekko profilowane. Podeszwa jesiennego buta powinna być cienka, ale dobrze izolować od podłoża, aby uchronić np. przed ostrymi kamieniami, czy innymi niebezpieczeństwami. Ważne jest także, by podeszwa była antypoślizgowa. Woda często sprawia, że podłoże jest śliskie i niebezpieczne. Zwróćmy także uwagę, czy buty posiadają kołnierzyk wypełniony pianką, który ma zadanie chronić nóżkę przed otarciem. Przy wyborze odpowiednich butów zwróćmy także a model.

Nieco lepsze buty są sznurowane, niż na rzepę, chyba, że kupimy porządne buty z porządnymi rzepami/ Łatwiej można je dopasować do stópki i nogi dziecka. Jeśli zdecydujemy się na rzepy, to lepiej by była możliwość regulacji. Na zakup odpowiednich butów najlepiej zabrać ze sobą dziecko, które będzie mogło od razu zmierzyć buciki a potem i tak kupimy identyczny model przez internet bo jest taniej. Dzięki temu dopasujemy bucik, by nie był ani za mały ani za duży, ani też wąski czy za szeroki. Obuwie musi łatwo wchodzić na nóżkę, ale także nie może mieć dużego luzu. Buty wówczas mogą być niewygodne i ograniczać ruchy dziecka. Podczas zakupu odpowiedniego obuwia sprawdza się metoda z patyczkiem lub specjalną miarą do stóp. Wtedy wybierzemy odpowiednią długość, jednak problem może być z szerokością i wysokością bucika ale Jeżeli decydujemy się na zakup przez Internet, warto wówczas zwrócić uwagę na możliwość wymiany. Innym sposobem jest możliwość przymierzenia takiego samego modelu w sklepie, natomiast zakupu dokonać online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?