Jak wybrać plecak szkolny dla dziecka?

Szkolne plecaki mogą być małe i duże, różowe i czarne, na kółkach bądź klasyczne, z nadrukiem, gładkie, firmowe lub z tańszej półki. Co roku pod koniec sierpnia i początkiem września rodzice szukają praktycznego plecaka dla swojej pociechy, podczas gdy dzieci wybierają torby porównując kolory lub nadruki z bajkowymi postaciami. Jak jednak podjąć taką decyzję, by zakup posłużył jak najdłużej i zadowolił zarówno matkę, jak i ucznia?

Jaki plecak dla Chłopca?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka?

Przede wszystkim torba szkolna musi być możliwie jak najlżejsza. Dzieci noszą do szkoły wystarczająco duży ciężar w postaci książek i zeszytów. Większe obciążenie tylko niepotrzebnie nadwyręża delikatny kręgosłup ucznia. Musimy również pamiętać, że mimo pouczeń nasze pociechy najczęściej po prostu zarzucają plecak na jedno ramię. Ograniczmy więc ciężar tego balastu do minimum. Warto sprawdzić, czy plecak posiada atesty. Nie wydawajmy stu złotych na torbę tylko dlatego, że posiada nadruk z bohaterem najnowszej bajki, bo przecież można znaleźć plecak wytrzymały, który posłuży dziecku znacznie dłużej, a jednocześnie przypadnie mu do gustu. Szkolne plecaki: https://www.brytyjka.pl/plecaki-szkolne-cat-19.html mogą obecnie być personalizowane, nadrukowane zdjęcie, imię i nazwisko, a projektowane za pomocą konfiguratorów.

Jaki plecak dla Dziewczynki?

Wzór plecaka także często stanowi problem. Najmłodsze pociechy z pewnością będą próbować namówić rodziców na bajkowe torby. Spróbujmy jednak przekonać dziecko do plecaka z bardziej uniwersalnym nadrukiem. Gusta i upodobania młodych uczniów niemal cały czas zmieniają się, dlatego wrześniowy wybór może znudzić się już w październiku i listopadzie. Aby uniknąć takich problemów można zdecydować się na plecak z różowymi, kwiecistymi wzorami, który także spodoba się większości małych dziewczynek, bądź wojskowe barwy, które przypadną do gustu rządnym przygód chłopcom. Oczywiście jeżeli dziecko jest szczególnie zdeterminowane i naprawdę marzy o torbie z bohaterami z „Krainy Lodu” bądź innej bajki, warto uszczęśliwić w ten sposób pociechę. Jednak w takim wypadku może warto kupić plecak tańszy, bo i tak dziecko albo szybko się nim znudzi, albo wyrośnie z bajkowego motywu.

Oczywiście zwróćmy także uwagę na komfort noszenia plecaka. Plecy powinny być usztywniane i wyprofilowane za pomocą pianki. Szelki natomiast muszą być szerokie i miękkie, tak aby nie obetrzeć skóry dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?