Jak właściwie dbać o włosy?

Większości z nas zależy, aby włosy były gęste, lśniące i zdrowe. Aby jednak to osiągnąć konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Nie wystarczy, że zadbamy o wysokiej jakości kosmetyki. Musimy również zastanowić się nad swoją dietą oraz stylem życia.

Zadbane, lśniące włosy to atrybut każdej zadbanej kobiety. W dni kiedy włosy nie układają się najlepiej, każda z pań czuje się gorzej i mniej pewnie. To w jakiej aktualnie kondycji są włosy zależy od wielu czynników. Mogą być to warunki atmosferyczne, a także problemy ze zdrowiem, czy uwarunkowania hormonalne. Dlatego, gdy kondycja włosów zaczyna się pogarszać warto zastanowić się, czy nie ma konkretnej przyczyny takiego problemu. Czasem wystarczy zmiana kosmetyków do pielęgnacji, aby zupełnie zmienić wygląd włosów. Warto również poznać podstawowe zasady, jak dbać o ich zdrowie.

Bardzo ważne dla zdrowia włosów jest ich właściwe mycie. Musimy używać kosmetyków przeznaczonych do naszego typu skóry głowy oraz włosów. Mycie należy przeprowadzić wtedy, kiedy czujemy, że jest to konieczne. Nie powinniśmy robić tego zbyt często, ale nie warto również chodzić w nieświeżej, przetłuszczonej fryzurze. Szampon, który wybierzemy powinien dobrze czyścić i dokładnie zmywać pozostałości produktów do stylizacji. Odpowiednią techniką mycia jest masowanie skóry głowy opuszkami palców. Aby dokładnie umyć włosy warto przeprowadzić proces dwa razy.

Biorąc pod uwagę stan włosów oraz ich potrzeby należy dobrać odżywkę o dobrej jakości. Dzięki temu możliwa jest dogłębna regeneracja włosów. Odżywkę należy nakładać przede wszystkim na końcówki oraz dolne partie włosów delikatnie ją wcierając. Po całym procesie kosmetyk należy dokładnie spłukać, tak aby na włosach nie zostały żadne resztki odżywki.

Większość kobiet stosuje stylizację na gorąco. Należy jednak pamiętać, żeby nie przegrzewać włosów. Może to doprowadzić do ich znacznego osłabienia i zniszczenia.

Salon 1909Fryzjerzy
ul. Hoża 42
00-516 Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?